RAHMANİ HAVAS İŞLEMLERİ

Rahmani havas işlemleri Medyum Bahar Hoca

 

Birçoğumuz manevi sıkıntılarına çare ararken, yapılacak olan işlemin günah olup olmadığını sorgular. Bu nedenle tereddütlere kapılır. Bu bölümde ‘rahmani havas işlemleri’ hakkında detaylı bilgi sahibi olmanızı, rahmani işlemler ile büyünün arasındaki farkları gözetmenizi sağlayacağım.

‘Rahmani’ kelimesi anlam olarak “Allah’tan gelen, Allah’a özgü, kutsal” anlamını taşımaktadır. Yani yapılacak olan işlemlerin İslami açıdan haram olmadığını, günah olmadığını belirtir. Bu nedenle sakıncası olmayan işlemler olarak tabir edilir. Rahmani işlemler, tamamen Kur’an’dan ayetler ve dualar ile, esmaların belirli sayıda zikirlerinin çekilmesi ile hazırlanılan işlemlerdir.

Rahmani Havas İşlemi ne demektir?

Ayrıca işlemi yapacak olan kişinin yardım istediği manevi varlıklar da önemlidir. Rahmani işlemler yapılırken, kesinlikle “Ulvi” olarak tabir edilen, Müslüman, ve Allah’a ibadet eden manevi varlıkların, okunan surelerdeki görevli ulvi hadim ve hüddamların yardımı istenir. Pek muteber bu ritüellerde hazırlanılan işlemlerin daha ileriki zamanlarda kişiler üzerinde bir ağırlık, cin musallatı, işlemlerin ters tepme gibi yan etkileri ve zararları olmamaktadır. Bu nedenle bir işlem yaptırmadan önce, bu işlemin etkili olmasından çok, Rahmani olup olmadığını sorgulayınız.

Rahmani havas işlemlerinden hayatımızın her türlü alanında etki görmek mümkündür. Örneğin aile içi huzursuzluk ve geçimsizliklerde, ters giden ve bozulan işlerimizin düzene sokulmasında etki görebiliriz. Ayrıca hiçbir engeli olmamasına karşın bir türlü izdivaç yapamayan kişilerin hayırlı bir eş bulması konusunda, herhangi bir sebeple cin musallatına uğramış hastaların tedavisinde ve ilerki dönemlerde korunmasında.  Ruhsal ve bedensel tüm hastalıkların manevi şifasında rahmani işlemlerden fayda görebiliriz. Okunacak olan duaların ve ayetlerin Kur’an ayetleri olduğunu unutmamak, bu nedenle harama kullanmamak en büyük esastır.

Rahmani havas işlemleri ve büyü arasında ne fark vardır?

Büyü ile Rahmani havas işlemlerinin diğer bir farkı da yapılan işlemlerin mutlaka namaz ve gusül abdestli bir şekilde yapılmasıdır. İşlemi yapan kişinin hacet namazı kılarak işleme başlaması, ve besmele çekerek ayetleri okumasıdır. Büyü yapılırken okunan dualarda asla besmele çekilmemektedir. Ve kullanılan malzemeler farklılık göstermektedir. Havas ilminde Rahmani havas işlemleri sırasında,o günün ve amelin çeşidine uygun buhur ve tütsüler yakılmaktadır.  ulvi hadimlerin çağırılma duaları okunmakta, onlardan yardım istenmektedir.  İslam’a aykırı hiçbir malzeme kullanılmamaktadır. Bu nedenle maddi ve manevi tüm sıkıntılarınıza çare ararken, çabuk ve etkili olmasını istemek yerine, Allah yolundan ayrılmadan, helal yoldan dileğinizi gerçekleştiriniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*