Havas İlmi ve Bakım Çalışmaları

havas ilmi ve bakım çalışmaları
Bu bölümde sizlere Havas ilmi hakkında merak ettikleriniz ile ilgili bilgiler vermek istiyorum. Havas ilmi adeta bir manevi sırlar okyanusudur. Melekler ve ruhani varlıklar (ulvi-sufli) ile iletişime geçerek etki altında bırakma, Kur’an’da yazan ayetlerin ve esmaların gizli sırlarını keşfetme, Ebced ilmi ile isimlerin şifrelenmesi ilmidir. Ayrıca esmaların içinde barındırdıkları sırların da keşfidir. Ayetler ve esmaların belirli sayılarda zikredilmesi ve ism-i şeriflerin kullanıldığı tabloların hazırlanması, bu sayede manevi dertlerin ve hastalıkların şifa bulma ilmidir. Her türlü amelin, uygun gün ve saatinde, hadim ve hüddam ilmi ile gerçekleşmesini sağlamaktır. Kısacası sözün sırrı ilmidir.</span>

Havas ilmine vakıf olan kişinin ‘Riyazet’ halinde yani namaz abdestli bir şekilde ve hayvani tüm gıdalardan uzak beslenmesi esastır. Ayrıca Arapça ve Osmanlıca’yı iyi şekilde okumalı ve yazmalıdır. Tabi ki bunlar Havas ilmine vakıf olmaya yeterli değildir. Havas alimlerinden uzun müddet eğitim almış ve adeta bir ‘yeterlilik’ olarak görülen, icazet yani el almış olmalıdır.

Havas ilmiyle iştigal eden kişilerin günlük ibadetlerini tam olarak yerine getirmeleri, bu ilmi harama kullanmamaları da esastır.

Peki Havas ilminde bakım çalışmaları ne demektir ve nasıl olur? Bakımlar esnasında neler görebiliriz? Gerek melekler, gerekse hadimler ve hüddamlar ile iletişime geçebilen bir kişi, kişinin anne adını biliyor ise, o kişinin geçmişten şimdiki ana kadar yaşamış olduğu olayları görebilir, kulak hadimleri yardımı ile sorulan sorulara cevap alabilir, kişinin üzerinde yapılmış bir sihir var ise nasıl, ne zaman ve kim tarafından yapıldığı konusunda bilgi verebilir. Ayrıca kişi bir takım ruhani varlıkların negatif etkisi altında ise bunu görebilir. Bu nedenle Havas ilminde bakım, Tıp ilminde muayene kadar değerli ve önemlidir. Kişinin yaşadığı sorunların esas kaynağının keşfidir. Doğru bir bakım, sorunların doğru tespiti, şifanın esasıdır.

Bakım esnasında mümkün olduğunca sessiz, az ışıklandırılmış bir ortamın olması, bakım yapılan güne ve amele uygun buhur ve tütsülerin yakılması, abdestli olunması, fiziksel ve ruhsal açıdan dingin olunması, sağlıklı ve doğru bir manevi bakımın anahtarıdır. </span>

Havas ilmiyle iştigal eden kişiler, bakım esnasında sadece geçmişe ve şimdiki zamana ait bilgileri ve olayları görebilir. Çünkü geleceği bilmek, hatta 1 dakika sonramızı bile tahmin etmek yanlış ve imkansızdır. Bu nedenle manevi bakım yaptırırken geleceğe yönelik sorularla yaklaşmak hatalı olacaktır. Kaderin şifresini çözmek ve tahmin etmek değil havas ilminin, hiçbir ilmin kontrolü altında değildir. Bu gerçeğe vakıf olan kişi, bakım esnasında geleceğe dair yorumlar yapmaktan şiddetle kaçınmalıdır. bakımlar hakkında detaylı bilgi için medyum bahar hoca’ya ulaşabilirsiniz.